Ostrava Poruba

ČESKO: Slunečné a teplé počasí rychle vystřídají srážky a ochlazení

Včera to sice podle dlouhodobé předpovědi vypadalo, že v pondělí bude až 26°C, ale dnes už je předpověď zcela jiná. Přejde studená fronta, která se projeví během neděle a pondělí. Teploty na mnoha místech opět poklesnou až o 10°C.

TAK JAK TO TEDY S POČASÍM BUDE?

PÁTEK
Nad Českem bude převládat výběžek tlakové výše, a tak bude skoro jasno nebo polojasno. Na západě se mohou objevit bouřky, oblačnosti tady bude ale více. V těchto oblastech bude oblačno až skoro zataženo. Teploty vystoupí na 18 až 22°C. Tepleji bude akorát na jižní Moravě a severovýchodě Česka. Na jihu očekáváme 23°C, na Ostravsku až 24°C. Na horách pak vystoupí teplota na 10 až 16°C.

SOBOTA
Na celém území České republiky bude převažovat oblačno nebo skoro zataženo. Dešťové přeháňky se objeví na severovýchodě ČR a bouřky zase na jihozápadě. Teploty se budou pohybovat na 18 až 22°C, na jihovýchodě až 23°C. Na horách vyšplhá teplota na 8 až 16°C.

NEDĚLE
V neděli nás čeká stejná situace jako v sobotu. Oblačno nebo skoro zataženo, na jihu a severovýchodě se mohou vyskytovat bouřky, na severních horách pak dešťové přeháňky. Teploty v Čechách vystoupí maximálně na 16 až 20°C, na východě čekáme 23 až 25°C. Na horách pak bude 7 až 15°C.

PONDĚLÍ
V pondělí bude opět převládat oblačno nebo skoro zataženo. Dešťové přeháňky zaregistujeme na horách, na západě, Českomoravské vrchovině a severovýchodě Česka. Silnější či trvalejší déšť se vyskytne ve východních Čechách a na Olomoucku. Teploty vystoupí k 15 až 19°C, na jihu Moravy opět tepleji, až 20°C. Na hory si vezměte bundy, zde teploty vystopupí pouze k 6 až 13°C.

ÚTERÝ
Úterý bude ve znamení oblačné až skoro zatažené oblohy. Srážky už nečekáme. Obloha se protrhá na severu a jihovýchodě až na polojasno nebo skoro jasno. Teploty 15 až 19, na Brněnsku a Hodonínsku opětovně až 20°C. Na horách 6 až 14°C.

Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Poslední články

Náhodné fotografie

Náhodná fotografieNáhodná fotografieNáhodná fotografie

Návštěvnost

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí